Na jagody! Mikrowyprawy literackie z Marią Konopnicką

25/06/2022 - 25/06/2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają przyrodę oraz książki na familijny spacer przyrodniczo-literacki po Golęczewie. Ruszymy na wyprawę śladami bohaterów baśni poetyckiej „Na jagody” Marii Konopnickiej. Będziemy pochylać się nad owadami ukrytymi w trawach i zadzierać wysoko głowę, by przez lornetkę śledzić ptaki. Część przyrodniczą poprowadzi p. Michał Oźmiński – doktorant UAM, członek Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Spacer odbędzie się 25 czerwca 2022 w Golęczewie. Wyruszamy o godz. 9:00 (dokładny punkt startu ujawnimy wkrótce). Zapraszamy dzieci od 6 do 11 lat wraz z opiekunami. Prosimy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem 61 2500 401.

W twórczości Marii Konopnickiej znajdziemy wszystko to, co ważne: piękno przyrody, czułą obserwację świata, zaangażowanie. Chcemy uczcić ją jako jedną z Patronek Roku 2022 i serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać informacje o kolejnych planowanych wydarzeniach.

Mikrowyprawy literackie odbywają się w ramach zadania „Od dalekiej do bliskiej – o (naszej) Marii Konopnickiej” realizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Honorowym Patronem zadania jest Wójt Gminy Suchy Las, pan Grzegorz Wojtera.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.