MESAJAH – KONCERT

20/10/2017

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

Muzyk ma na swoim koncie cztery płyty. W 2008 roku wydał swój pierwszy album Ludzie Prości. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór Każdego dnia, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem Jestem Stąd. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów Do rana, Ogień, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem Szukając Szczęścia, a także rap one shot do utworu Wiadomość.

Trochę ponad rok później, premierę miał trzeci krążek Brudna Prawda. Album ten, zawierający utwory takie jak Ten kraj, Beautiful Morning czy hit Lepsza Połowa ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przychodzi czas na kolejny, czwarty już album Powrót do korzeni. Promocję krążka zapoczątkował singiel Wolne, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską Karolinkę. Powrót do korzeni został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii Album roku muzyka korzeni.

Zapraszamy serdecznie na koncert – dawka pozytywnej energii gwarantowana!

 

20 października 2017 r., godz. 20.00

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie CKiBP od 19.09.2017 (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) i na www.bilety24.pl.