Kultura to wolność

04/06/2019

Szanowni Państwo,

mija 30 lat od wyborów 4 czerwca 1989 roku, wydarzenia wyczekiwanego przez pokolenia, które marzyły o wolnej Polsce. To właśnie tamte wybory rozpoczęły proces demokratycznych przeobrażeń  i umożliwiły wstąpienie Polski do Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las organizuje jubileuszowe obchody pod hasłem „Kultura to wolność”, aby  pokazać udział kultury w procesach wolnościowych i to, jak bardzo kultura jest tożsama z pojęciem wolności.

W imieniu swoim i całego zespołu CKiBP serdecznie Państwa zapraszam do udziału w naszych obchodach.

Andrzej Ogórkiewicz, dyrektor CKiBP

………………………………………………………………..

Program:

„Jak powstała i jaką rolę odegrała w czasach PRL literatura drugiego obiegu”

wykład dla szkół / prowadzenie dr Jan Olaszek

godzina 9:00 – biblioteka w Suchym Lesie, godzina 11:00 filia biblioteczna, ul. Szkolna 2, Chludowo.

„Skrzydła Wolności”

warsztaty plastyczne dla najmłodszych

w godzinach 12:00-15:00 hol CKiBP

„Bez przemocy ku wolności”

rozstrzygnięcie konkursu na transparent dotyczący zwalczania agresji wobec dzieci

godzina 17:00 sala widowiskowa CKiBP

„Jacek Kaczmarski i czasy przejściowe”

wykład otwarty / prowadzenie dr Krzysztof Gajda

godzina 17:30 sala widowiskowa CKiBP

Młodsi Panowie Dwaj – koncert muzyków Kwartetu ProForma

duet Przemysław Lembicz  / Marcin Żmuda

godzina 19:00 sala widowiskowa CKiBP

Wydarzeniom towarzyszyć będą lekcje biblioteczne oraz specjalnie przygotowane wystawy.
Bezpłatne wejściówki na wykład i koncert dostępne od 08.05.2019 w Sekretariacie CKiBP.