Król

25/06/2021

Po długiej przerwie, wszystkich bywalców CKiBP spragnionych muzyki, zapraszamy na koncert zespołu Król.

Król to zespół tworzony przez charakterystycznego artystę Błażeja Króla, Iwonę Król oraz towarzyszących im muzyków. Błażeja Króla przedstawia się jako muzyka konsekwentnego, co pomogło zgromadzić wielu fanów, a także przyniosło laury. Dziś Król ma na koncie Fryderyka oraz Nagrodę Paszportu Polityki. Styl wokalisty od początku jest wyrazisty i mocno odróżnia się od głównego nurtu popu bądź alternatywy. Większość utworów zakorzeniona jest w muzycznych latach 80. W podobnej stylistyce utrzymane są okładki albumów, a także teledyski.

Mimo instrumentalnego misz-maszu piosenki Króla są wyjątkowo melodyjne, dlatego choć teksty bywają niełatwe, kawałki szybko wpadają w ucho, a całość brzmi spójnie i przyjemnie.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję, posłuchać starszych utworów oraz tych, z najnowszej płyty pt. Dziękuję. Król stosunkowo często wydaje płyty. Na ostatnią trzeba było czekać chwilę dłużej, stąd tytuł płyty nawiązujący do wdzięczności artysty dla jego fanów.

Król
25 czerwca godz. 19.00