Koncert zespołu Czesław Śpiewa

09/04/2016

fot. archiwum zespołu

Zespół Czesław Śpiewa to zespół wyjątkowy. Należy do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale też oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila. Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podniesiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z  wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi absolwentów Royal Danish Music Academy w Kopenhadze wchodzących w skład zespołu.

Na koncercie  w Suchym Lesie będzie można usłyszeć przekrój dorobku zespołu, od utworów najbardziej znanych i lubianych jak Maszynka do świerkania po repertuar z ostatniej płyty „Księga Emigranta”- wydawnictwa poruszającego trudny temat życia na obczyźnie ubrany w zgrabne, ale i mocne teksty piosenek przez Michała Zabłockiego. To wiarygodny i rzetelny głos w dyskusji o emigracji podjęty przez tego, który uczył się Polski z dalekiej i bliskiej perspektywy, wielokrotnie i wciąż na nowo.

Skład zespołu:

Czesław Mozil – śpiew, akordeon, piano

Karen Duelund Guastavino – śpiew, saksofon, klarnet

Martin Bennebo Pedersen – śpiew, akordeon, piano

Troels Drasbeck –  perkusja i instrumenty perkusyjne

 

Termin: 9 kwietnia 2016r., godz. 18.00

Miejsce: Sala widowiskowa CKiBP

Ul. Szkolna 16, Suchy Las

Bilety: w sprzedaży od 1.03.2016r. w cenie: 50/40 zł (N/U) dostępne w Sekretariacie CKiBP oraz na stronie www.bilety24.pl