Koncert Ostatkowy Orkiestry Dętej z Chludowa z Kasią Moś

21/02/2023

Koncerty Ostatkowe Orkiestry Dętej z Chludowa to już nasza sucholeska tradycja. Tym razem wspólnie z Orkiestrą gościnnie wystąpi Kasia Moś. Koncert odbędzie się 21 lutego 2023 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie, natomiast bilety będą do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej oraz na portalu Bilety24.pl.

Sucholeską tradycją stały się też statuetki Dębowego Liścia wręczane co roku wybitnym postaciom związanym z naszą gminą. Podczas koncertu zostanie wręczona kolejna statuetka. Kto otrzyma ją w tym roku?

Kasia Moś reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wokalistka ma na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2015 roku wydała swój debiutancki album INSPINATION, natomiast w 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. 2021 rok to premiera płyty MONIUSZKO200, gdzie wraz z orkiestrą AUKSO Kasia Moś nagrała współczesne interpretacje utworów Stanisława Moniuszki. Kasia Moś nagrała również płytę z utworami „Karin Stanek” w zupełnie nowych, nieoczywistych i nowoczesnych klubowy aranżacjach. W listopadzie 2022 roku odbyła się premiera jej najnowszego singla pt. „Zapomnij”, do którego do współpracy został zaproszony Leszek Możdżer.

Orkiestra Dęta z Chludowa gromadzi w swoich szeregach ludzi, którzy kochają muzykę, amatorów często uczących się samodzielnie, których niesamowity upór, chęci i czas poświęcony na wielogodzinne ćwiczenia przyczyniły się do pięknego dorobku jakim jest ponad 70 lat istnienia chludowskiej Orkiestry Dętej. Pasja muzykowania często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a ta skarbnica doświadczeń przekłada się na coraz większą różnorodność prezentowanego repertuaru.

 

21 lutego, godz. 19.00
hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu
Ul. Szkolna 20, Suchy Las
Bilety: 70/50 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16 (pon 9:30-17:30, wt-pt 8:00-16:00) oraz na www.bilety24.pl.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Urząd Gminy Suchy Las

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojtery