Dźwięki z odzysku

30/09/2022

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą T.ETNO, kryje się Tomasz Drozdek, multiinstrumentalista i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata (aktualnie posiada ich ponad 300). Komponuje muzykę do przedstawień teatralnych, audycji radiowych, udźwiękawia produkcje audio i wideo, itp. Wykwalifikowany pedagog z ponad 15 letnim doświadczeniem. W wolnym czasie tworzy własne instrumenty. Związany z grupą Mumio i zespołem Tulia.

Pana Tomka, wraz z jego niesamowitą kolekcją instrumentów postanowiliśmy zaprosić do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie w związku z przypadającym 1 października Międzynarodowym Dniem Muzyki. 30 września o godz. 10:00 i 11:30 odbędą się koncerty, których uczestnicy będą mieli okazję poznać instrumenty związane z różnymi regionami świata (dęte, strunowe, klawiszowe itd.) oraz wspólnie na nich muzykować. Prowadzący podczas koncertu wykorzystuje też elektronikę i technikę tzw. loopingu, czyli zapętlania fraz muzycznych w czasie rzeczywistym.

Na godz. 16:00 zapraszamy również na familijne warsztaty Dźwięki z odzysku, w czasie których będziemy konstruować instrumenty ze śmieci, odpadów i różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicy stworzą m.in. grzechotki czy fleciki, które będą mogły stać się początkiem ich osobistych kolekcji. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem: 612 500 402 / 400. Zapraszamy pary rodzic + dziecko.