Dni Gminy Suchy Las 2024

15/06/2024 - 16/06/2024
Zaczynamy odliczanie do DNI GMINY Suchy Las!
Przed nami największe i najważniejsze doroczne wydarzenie w kalendarzu gminnych imprez. Dni Gminy Suchy Las w tym roku odbędą się 15-16 czerwca wokół hali Gminnego Ośrodka Sportu w stolicy gminy. A to oznacza weekend pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
Sobota – 15 czerwca zapowiada się koncertowo.
Na sucholeskiej scenie wystąpią artyści dużego formatu. W niezapomnianą podróż bluesowo-rockową swoim „Wehikułem czasu” zabierze nas zespół Dżem. Razem z Sebastianem Riedlem będziemy śpiewać, że „W życiu piękne są tylko chwile” i głosić „Sen o Victorii”. To z całą pewnością będzie wyjątkowy koncert – z udziałem legendarnych gitarzystów Dżemu: Beno Otręby i Adama Otręby oraz Jerzego Styczyńskiego, a także muzyków, którzy z zespołem związali się nieco później, czyli Zbyszka Szczerbińskiego – perkusisty i klawiszowca Janusza Borzuckiego.
Na wokalu usłyszymy Sebastiana Riedla (syna Ryszarda Riedla, lidera Dżemu zmarłego w 1994 roku, jednego z najlepszych wokalistów w historii polskiej muzyki rozrywkowej, który
przez amerykański magazyn „Rolling Stone” został określony „ostatnim hippisem naszych czasów”). Koncert w Suchym Lesie będzie jednym z pierwszych z udziałem nowego wokalisty. Sebastian Riedel do składu zespołu dołączył w kwietniu tego roku i oficjalnie przejął mikrofon po Macieju Balcarze, podczas urodzinowego koncertu w katowickim Spodku. Dżem bowiem w tym roku świętuje 45 lat obecności na profesjonalnej scenie muzycznej! Ale nie tylko zespół Dżem będzie rozgrzewał publiczność do czerwoności. Z rockandrollowym repertuarem – począwszy od big-bitowych piosenek, przez hippisowskie manifesty, po romantyczne ballady, na sucholeskiej scenie wystąpi Anna Rusowicz! Jej utwory to mieszanka bluesa, soulu i funku, czyli tego wszystkiego, co tkwi w jej duszy. Sama artystka podczas wywiadu udzielonego w radiowej „Trójce” z żartem skomentowała, że muzyka, którą tworzy to „nadwiślański blue-eyed soul”. W tym samym wywiadzie zapowiedziała także swoją nową płytę, która ujrzała światło dzienne 24 maja. Czy Annie Rusowicz na sucholeskiej scenie będzie towarzyszyć jej szóste dziecko, jak mówi o płycie „Dziewczyna słońca”, którą adresuje do wszystkich pozytywnych ludzi, warto się o tym samemu przekonać 15 czerwca!
A to tylko część muzycznych atrakcji. Na Dniach Gminy Suchy Las potwierdziła swoją obecność grupa Konstelacje Band z Poznania. Zespół wykonujący przeboje światowej, jak i krajowej muzyki rozrywkowej tworzy pięcioro muzyków, a początki jego działalności sięgają roku 2008. Z Poznania pochodzi także kolejny z zespołów,  którego będziemy mieli przyjemność usłyszeć.
Giorgio Barmani & The White Play Boys zaserwuje energetyczną dawkę rockowych przebojów w interpretacji własnej zespołu, które przeplatane będą utworami tworzonymi w całości samodzielnie. Ze sceny swoją pasją i miłością do muzyki będzie się dzielić także zespół The Daughters z Suchego Lasu. Mówią o sobie, że są grupą niezwykle pozytywnych ludzi, których siłą jest muzyka, a tym co poza muzyką ich łączy są także więzy krwi. W zespole występują: Kondrat – basista z córką Oliwią – gitara, na drugiej gitarze gra Tomek, pianino zajmuje Marysia, a jej tata Bartek perkusję. Całość wypełnia wokalistka Rozalia. W takim składzie spotykają się na cotygodniowych próbach, gdzie z pasją i sercem tworzą covery przeróżnych utworów, aby finalnie przekazać równie zróżnicowane emocje publiczności na koncertach.
Zapraszamy zatem na koncertową odsłonę Dni Gminy Suchy Las!
KONCERTY – 15 CZERWCA w godz.: 17:00-23:00
MIEJSCE: Suchy Las – parking przy hali GOS, ul. Szkolna 20

Ramowy plan koncertów:

17:00-17:30 The Daughters

17:30-18:00 Konstelacje Band

18:00-18:45 Giorgio Barmani

19:00-20:30 Anna Rusowicz

21:00-23:00 Dżem

Ponadto w programie Dni Gminy wiele innych atrakcji!