Dni Gminy Suchy Las 2022

25/06/2022

Dni Gminy Suchy Las – 25 czerwca spotykamy się w Suchym Lesie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracają Dni Gminy Suchy Las i to w świetnym stylu, z mocnym, rockowym uderzeniem. Tegoroczne odbędą się w sobotę 25 czerwca, tradycyjnie już w Suchym Lesie przy hali Gminnego Ośrodka Sportu.

Dni Gminy Suchy Las to ważne wydarzenie, które organizowane jest na pamiątkę nadania insygniów Gminie – flagi i herbu. Program Dni Gminy Suchy Las podczas każdej edycji wypełniony jest licznymi atrakcjami, a jego  nieodzownym punktem są koncerty – lokalnych artystów, zespołów. Do Suchego Lasu zapraszani są także topowi polscy wykonawcy. W tym roku dla publiczności wystąpią m.in. Małgorzata Ostrowska i zespół Nocny Kochanek.

W tym roku na scenie głównej dla publiczności wystąpią:

Orkiestra Dęta z Chludowa, g. 17.00
Orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Żeleśkiewicza przygotowała na tę okazję wyjątkowy program z udziałem solistów. Nie zabraknie w nim największych przebojów wszech czasów, takich jak „I’m So Excited” czy „Hero”. Będzie także muzyczny ukłon w stronę Ukrainy. Orkiestra wykona m.in. „Podaj rękę Ukrainie” zespołu Taraka, pieśń „Czerwona kalina” z repertuaru Pink Floyd. Zabrzmi także „Dziwny jest ten świat”, niezwykle wymowny utwór z repertuaru Czesława Niemena. Orkiestra Dęta zapowie także muzycznie kolejną gwiazdę wieczoru – ale to będzie niespodzianka!

Kołomyja, g. 17.50
Kołomyja to wspólny projekt muzyczny Oksany Hamerskiej oraz Jacka Skowrońskiego w popularnym nurcie etno-folk. Podczas koncertu muzycy zabiorą publiczność w podróż do korzeni słowiańsko-bałkańskiej muzyki ludowej. Pojawią się polskie, ukraińskie oraz bałkańskie melodie, urzekające klimatem i jednocześnie – wprowadzające słuchaczy w kolejne, niekiedy zaskakujące konwencje muzyczne. Całość – ujęta zgrabnie we współczesną, pełną energetycznych brzmień formę – ułoży się w porywającą opowieść o tym, co gra w słowiańskiej duszy.

Schatzi Band, g. 18.40
Schatzi Band to grupa, którą tworzą charyzmatyczni muzycy. Chłopaki bardzo dobrze wiedzą, jak poprowadzić muzyczne show, aby zarazić publiczność swoją energią i żywiołowością. Zespół szykuje na sucholeski koncert prawdziwie legendarne przeboje, w mocno rockowych aranżacjach. Pojawią się covery utworów artystów zagranicznych, takich jak Queen czy Bon Jovi, ale również polskich zespołów jak Lady Pank oraz Perfect. Przyjdźcie, bo będzie rockowo! Dzięki Schatzi Band będziecie mogli poczuć solidną porcję pozytywnej energii prosto ze sceny.

Małgorzata Ostrowska, g. 19.45
Małgorzata Ostrowska to ikona polskiej sceny muzycznej, charyzmatyczna wokalistka z wyjątkowym, zachrypniętym wokalem, która na swoim koncie ma wiele świetnych, ponadczasowych utworów, takich jak: „Mister of America”, „Szklana pogoda” czy „Taniec pingwina na szkle”. Małgorzata Ostrowska z zespołem na sucholeski koncert przygotowuje różnorodny program, w którym pojawią się piosenki, te z nieco starszego repertuaru, ale także nowe, tak by usatysfakcjonować wszystkich słuchaczy. – Tak jak zawsze będziemy próbowali falować nastrojem, wykonamy trochę energetycznych piosenek i nieco spokojniejszych. Myślę, że wszyscy będziemy się dobrze bawić! – podkreśla wokalistka.

Nocny Kochanek, g.21.30
W finałowej, koncertowej odsłonie Dni Gminy Suchy Las na scenie wystąpi Nocny Kochanek. Muzycznie kapela ta to klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, połączony z ironicznymi tekstami. – Bardzo lubimy koncerty plenerowe i lubimy też pierwsze razy – zaznaczają członkowie zespołu. – W związku z tym, że w Suchym Lesie będziemy mieli swój pierwszy raz i to na koncercie plenerowym, odczuwamy lekkie podniecenie. Mamy nadzieję, że udzieli się ono również wszystkim, którzy przybędą na nasz występ. Planujemy zagrać nasze najbardziej znane numery oraz dorzucimy coś z nadchodzącej, nowej płyty. Liczymy na stosunkowo udany wieczór!