Cherry Kowalewski Skolik Special Trio

14/10/2016

Nowojorski akustyczny mainstream w najlepszym wykonaniu wieloletniego współpracownika Dizzy’ego Gillespie – Eda Cherry oraz znakomitych polskich jazzmanów Adama Kowalewskiego i Arka Skolika. Na koncert zapraszamy 14 października 2016 r. o godz. 19.00.

trio-foto300

ED CHERRY

Jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy z trębaczem tej klasy, co Dizzy Gillespie, z którym współpracował od 1978 r. do 1992 r. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D’Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997 – 1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie.

Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuję niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki, przez Europę, aż po Azję (w 2002 roku brał udział w Vodaphone Madarao Jazz Festival w Japonii).

ADAM KOWALEWSKI

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

AREK SKOLIK

Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

14 października 2016 r., godz. 19.00
Sala widowiskowa CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16.
Bilety: 35/25 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) i na www.bilety24.pl