Sucholeska Noelka

10/12/2022

Zapraszamy do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las na Sucholeską Noelkę.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was:

godz. 11:00 Warsztaty bożonarodzeniowe, zapisy  —-> 612 500 401

Oszałamiające i kolorowe są święta Bożego Narodzenia. Wiele barw posiada także magiczny świat polskich zwyczajów ludowych z nimi związanych. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się mu nieco bliżej podczas warsztatów z ilustratorką i graficzką Anną Kaźmierak. Pani Ania z pewnością wprowadzi Was w świąteczny nastrój poprzez fantastyczną zabawę folklorystyczną, inspirowaną książką własnego autorstwa Turony, Żandary, Herody: Ludowa Maskarada. Chwyćcie ołówki i pędzle i dołączcie do nas!!!

Wiek: od 4 do 10 lat wraz z opiekunami

Liczba uczestników: do 20 osób

godz. 12:30 Spektakl teatru Mozaika – Nad Betlejem jasna gwiazda świeciła

Współpraca: Osiedle Suchy Las i Osiedle Suchy Las-Wschód,
dzięki uprzejmości szkoły językowej Da Gama będzie można zrobić sobie zdjęcia w świątecznej aranżacji

Nawiązując do polskich tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, chcemy zawitać do Was z widowiskiem teatralnym, utkanym z baśniowych motywów oraz barwnych elementów tradycji. Wraz ze świecącą gwiazdą i ruchomą szopką zapraszamy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego czasu! Dzieci będą miały okazję zapoznać się z dawną formą teatru, opartą o animację rzeźbami, wykonanymi z drewna przez aktora i reżysera Piotra Rogalińskiego. Piękne, ręcznie malowane figury wprowadzą nas w kolejne sceny z Aniołem, Maryją, Józefem i ich wędrówką do Betlejem. Wyjątkowa scenografia nie ogranicza się jedynie do figur dawnym kolędom towarzyszy drewniana gwiazda, co się świeci i kręci, a dawnym pastorałkom szopka z pasterzami i pasterskimi zwierzętami, wykonana na wzór szopki krakowskiej.

czas trwania: 45 minut
wiek odbiorców: 3+
spektakl z muzyką na żywo

godz. 15:00 –  Występy, koncerty i wystawy uczestników zajęć edukacyjno-artystycznych w Suchym Lesie

15:00 – hol CKiBP / występ grupy teatralnej

15:15 – sala widowiskowa / występy taneczne: taniec towarzyski i breakdance

15:30 – świąteczny koncert uczestników zajęć nauki gry na: pianinie, perkusji, skrzypcach, ukulele, gitarze oraz śpiewy, a także grup musicalowych