„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Tydzień Bibliotek

7 maja 2021

Tegoroczne hasło promujące XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Hasło to jest odzwierciedleniem nieograniczonych możliwości, jakie daje nam biblioteka. Sprawia, że myśli się o bibliotece, jak o miejscu, w którym wszystko może się zdarzyć i to z Twoim udziałem. Jest też ono swoistego rodzaju zaproszeniem do skorzystania z jej wszelkich dóbr. Świadczy o otwartości na ludzi, pewnej swobodzie wyboru, a także zachęca do zbiorowego uczestnictwa w jej życiu kulturalnym. Oczywiście biblioteka to przede wszystkim książki, ebooki, audiobooki, czasopisma. Ale także znaleźć w niej można wiele rozrywki. Są spotkania autorskie, warsztaty twórcze, różnego rodzaju kursy, gry mobilne i online, a także kluby czytelnicze oraz wystawy. Jednak, aby to wszystko miało jakiś większy sens zawsze w tej bibliotece musi być miejsce dla Ciebie drogi Czytelniku. Mamy nadzieję, że zawsze znajdziemy Cię w tej bibliotece, do której serdecznie wszystkich zapraszamy. Z tej okazji zachęcamy również do udziału w wydarzeniach odbywających się w ramach Tygodnia Bibliotek 2021. Sucholeska biblioteka przygotowała dla Was:

–  9 maja 2021, godz. 11:00 – Spotkanie autorskie online z Łukaszem Wierzbickim

10 maja 2021 – Grę online „Sprawa zaginionej księgi”

13 maja 2021 – Warsztaty plastyczne online „Montownia wyobraźni”