Zapisy na plastyczne warsztaty przygotowawcze do egzaminów na studia architektoniczne oraz plastyczne

17 marca 2014

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie przedstawia kolejna ofertę. Tym razem proponujemy  warsztaty plastyczne mające na celu przygotowanie kandydatów do egzaminów wstępnych na studia na kierunek architektura oraz na kierunki plastyczne ( do szkół średnich oraz uczelni wyższych). Warsztaty są także skierowane dla każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice rysunku przestrzennego, także dla osób bez żadnego doświadczenia rysunkowego.

Podczas zajęć uczestnicy zgłębią takie zagadnienia jak:

-kompozycja (jak się zmieścić na kartce?);

-światło (słońce z prawej czy z lewej?) ;

-perspektywa (gdzie jest linia horyzontu?);

-szkic (jak skończyć rysunek w pięć minut?);

-walor (ciemniej czy jaśniej?);

-moduł (jak z sześcianu zrobić katedrę?);

-geometria wykreślna (jak to narysować?).

Na zajęciach omawiane będą także zagadnienia z historii architektury i budownictwa, oraz przeprowadzona będzie symulacja egzaminów wstępnych. Będzie również  możliwość omówienia i rozwiązania problemów rysunkowych, które uczestnik zgłosi indywidualnie.

Zajęcia odbywać się będą w CKiBP w Suchym Lesie w grupach do 5 os., pod kierunkiem Jakuba Kocińskiego, absolwenta architektury ASP w Poznaniu. Dzień warsztatów będzie dostosowany do uczestników zebranej grupy. Koszt warsztatów: 25 zł/ zajęcia (2 godz.)

Szczegóły oraz zapisy pod nr. tel. 61 2500 402, w pokoju Instruktorów CKiBP oraz pod adresem mailowym: a.sokalla@osrodekkultury.pl