Z Renatą Piątkowską w świat…

23 września 2014

DSC00070

22 września 2014 roku w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i uwielbianą przez wszystkie dzieci pisarką Renatą Piątkowską. Dorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 20 wydanych książek dla dzieci. Do jej najbardziej znanych i lubianych publikacji należą: Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Z przysłowiami za pan brat, Twardy orzech do zgryzienia czy Dziadek na huśtawce. W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej w Suchym Lesie. Na wstępie autorka zaprezentowała najmłodszym czytelnikom swój cały dorobek artystyczny, prowadząc ze wszystkimi swobodną rozmowę oraz starając się odpowiadać na zadawane przez słuchaczy pytania. Następnie opowiedziała w jaki sposób rozpoczęła się jej literacka przygoda. A wszystko stało się rzecz jasna przez dzieci… Pierwszą książkę bowiem Piątkowska napisała dla swych własnych maluchów. Po jej wydaniu okazało się, że odniosła niespodziewanie wielki sukces. Tak właśnie bajkopisarka rozpoczęła swoją karierę. Poza tym Piątkowska opowiedziała również o swojej pasji, którą jest jazda konna zachęcając w ten sposób uczestników spotkania do dyskusji na temat swoich zainteresowań. Całość dopełniona została czytaniem i doskonałą interpretacją fragmentów książek autorki przez Elżbietę Malwinę Kożurno. Na zakończenie każde z dzieci miało okazje uścisnąć dłoń bajkopisarce, wykonać pamiątkowe zdjęcia, a także otrzymać bezcenny wpis na ulubionej książce jej autorstwa. Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze znajomości przeczytanych i omawianych książek, zaś małych czytelników, którzy jeszcze nie znają utworów autorki, na pewno zachęciło do ich przeczytania.