Z Mellerem przez Gruzję i nie tylko

15 maja 2014

Meller 1 (8)

13 maja 2014 roku gościem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las był  Marcin Meller  – dziennikarz i reporter, z wykształcenia – historyk. Podczas spotkania, które poprowadził Andrzej Ogórkiewicz – dziennikarz Radia Merkury, Marcin Meller jako miłośnik Gruzji opowiadał o niej jako o kraju pysznego jedzenia, wyśmienitego wina, przepięknej architektury, ogromnej gościnności i życzliwości Gruzinów. Wspominał swoją konną wyprawę przez góry Tuszetii i Chewsuretii, nazywaną przez żonę Annę Dziewit-Meller objawem kryzysu wieku średniego. Przywołał  lata 90-te kiedy rozpoczynał przygodę z dziennikarstwem, wtedy gazety inwestowały w wyprawy swoich reporterów. Dziennikarz nie był pod presją czasu zrobienia materiału w 3-4 dni, mógł poczuć klimat miejsca poznać ludzi. Takie dziennikarstwo chciałby robić i  dziś, dlatego gdy robił reportaż o Zbigniewie Bródce dla Dzień Dobry TVN, spędził z nim całą służbę w jednostce PSP w Łowiczu. Wspominał lata studenckie, działalność w NZS-ie, Pomarańczowej Alternatywie, komentował zachowania kibiców piłkarskich, ponieważ jest zagorzałym fanem Legii Warszawa, dzielił się anegdotami z życia prywatnego. Zdradził swą słabość do komedii romantycznych i rozczulania się na nich oraz miłość do książek w szczególności Josepha Hellera – „Paragraf 22”. Po zakończeniu spotkania można było porozmawiać z autorem, zakupić książkę w promocyjnej cenie i otrzymać autograf autora.