Wyniki konkursu recytatorskiego „Nic dwa razy”

10 listopada 2023

9 listopada na sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej odbył się XXII jesienny konkurs recytatorski, tym razem pod nazwą „Nic dwa razy”. Patronką tegorocznego konkursu była Wisława Szymborska, ponieważ noblistka obchodziłaby w tym roku 100. urodziny.

Poczynaniom młodych recytatorów bacznie przysłuchiwały się jurorki: Ula Kijak, Kornelia Trawkowska i Anna Jaworska.

Po wysłuchaniu 30 recytatorów ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchy Las, jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii klas I-III

wyróżnienia honorowe otrzymały:

Laura Kwiatkowska i Antonina Roszczak z Zespołu Szkół w Chludowie filia w Golęczewie

wyróżnienie otrzymała Zofia Rudzińska z Prywatnej Szkoły w Biedrusku,

3. miejsce otrzymała: Rozalia Kozłowska z Prywatnej Szkoły w Biedrusku,

2. miejsce otrzymała: Amelia Dopierała z Zespołu Szkół w Chludowie filia w Golęczewie,

1. miejsce otrzymał: Tigran Moska z Zespołu Szkół w Biedrusku

w kategorii klas IV-VI

wyróżnienia honorowe otrzymały:

Katarzyna Kryszak i Gabriela Napierała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie oraz Blanka Sicińska z Prywatnej Szkoły w Biedrusku

wyróżnienie otrzymała: Rita Pawlak z Prywatnej Szkoły w Biedrusku,