Wyniki Dzień Dobry Sztuko

16 kwietnia 2018

Za nami dwa dni teatralnych emocji. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy konfrontacji teatralnych Dzień Dobry Sztuko cieszą się z pobytu i występu u nas, ale są grupy, które mają nieco większe powody do radości – laureaci tegorocznych Wojciechów.

Pierwszego dnia przeglądu (13 kwietnia), spektaklom przyglądało się jury w składzie: Julia Szmyt-Krych, Monika Zajączkowska, Piotr Kaźmierczak i Piotr Mąka, które przyznało Wojciecha w kategorii szkół podstawowych klas I-III  Grupie Teatralnej z Lusowa za spektakl „Bądź sobą”, a w kategorii klas IV-VI Grupie Teatralnej z Lusówka za spektakl „Mój język Twój”.

Tego dnia Młodzieżowe Jury, składające się z przedstawicieli wszystkich występujących grup, przyznało swoje nagrody: w kategorii klas I-III dla teatru Wesołki za spektakl „Zielony wędrowiec” oraz w kategorii klas IV-VI dla teatru Fantazjana za spektakl „Zguba”.

Drugi dzień przeglądu (14 kwietnia), to nagrody Wojciecha dla teatru Drugaki za spektakl „Program: łódka” w kategorii szkół gimnazjalnych i dla teatru Bez (pre)tekstu za spektakl „Ciał ciało” w kategorii szkół średnich. Jury oceniające występy to: Julia Szmyt-Krych, Karolina Pawełska, Marcin Wichtowski i Piotr Mąka.

14 kwietnia Młodzieżowe Jury przyznało w kategorii szkół gimnazjalnych nagrody dla teatru Cokolwiek za spektakl „Law, law, law. Sztuka o mało co teatralna” oraz w kategorii szkół średnich dla teatru Bez (pre)tekstu za spektakl „Ciał ciało”.

Wszystkim zespołom goszczącym u nas na Dzień Dobry Sztuko gratulujemy i dziękujemy za te dwa dni.