Sukces sucholeskich gitarzystek

7 czerwca 2018

Michalina Woźniak i  Zosia Hyjek, mieszkanki Suchego Lasu,  odniosły kolejny gitarowy sukces. Przed kilkoma dniami, pod koniec maja, zdały pomyślnie egzaminy i zostały przyjęte do Państwowej Szkoły Muzycznej II i I stopnia im. Fryderyka Chopina, w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Od września 2018 roku rozpoczną w niej naukę, z pominięciem całego cyklu nauki na stopniu I jeżeli chodzi o Michalinę.

Michalina Woźniak i Zosia Hyjek, fot. CKiBP

Michalina rozpoczęła naukę gry na gitarze klasycznej w Centrum Kultury i Bibliotece w Suchym Lesie w roku 2014 mając niespełna 11 lat. W tym samym roku w wieku 10 lat rozpoczęła naukę Zosia. Od samego początku charakteryzowały je zapał do pracy i ponadprzeciętne zdolności muzyczne i artystyczne. Jeżeli chodzi o Michalinę wynika to z jej ogólnych predyspozycji umysłowych do osiągania bardzo dobrych  wyników, w różnych dziedzinach.  Już po roku nauki było wiadomo, że Michalina ma wielki dar do gry na gitarze. Zaangażowanie i systematyczna praca zaowocowały bardzo dobrą grą na tym instrumencie.  W drugim roku nauki było widać, że to nie przypadek. W okresie tych niespełna czterech lat pracy Michalina osiągała bardzo dobre wyniki. Zosia ze swoją wrażliwością również osiągnęła b. dobre wyniki w grze na gitarze.

Gitarzystki nie tylko wyróżniały się grą indywidualną, wygrywając konkursy gitarowe, ale również grą zespołową, gdzie także zdobywały nagrody i wyróżnienia, „Festiwal Młodych Muzyków” w Kórniku, czy „Poznańska Wiosna Gitarowa”. Uczestniczyły i brały chętnie udział w audycjach gitarowych oraz w różnych imprezach okolicznościowych, w których prezentowały swoje umiejętności.

Michalina dysponuje  dobrą pamięcią, zdolnością koncentracji  i cierpliwością podczas wykonywania zadań i ćwiczeń gitarowych. Szybkość myślenia i zdolność rozumienia pomaga jej w osiąganiu celu. Zosia również ma b. dobrą pamięć i wyczucie muzyczne, które pomaga jej w realizowaniu się jako młodego muzyka. Mam nadzieję, że tak dobrze rozpoczęta edukacja muzyczna Michaliny i Zosi rozwinie się w szkole muzycznej i zaowocuje kolejnymi sukcesami młodych sucholeskich gitarzystek, dla których gitara przez te cztery lata pracy w CKiB w Suchym Lesie stała się pasją i sposobem na samorealizację.

Piotr Sarna
nauczyciel gry na gitarze
w CKiBP w Suchym Lesie

Warto dodać, że od początku nauki gitarzystki prowadzone są przez Pana Piotra Sarnę zarówno na lekcjach indywidualnych jak i w grupie gitarowej.

Serdecznie zapraszamy na występ uczniów Piotra Sarny 14 czerwca 2018 r. o godz. 18.30 do sali widowiskowej, gdzie usłyszeć będzie można również występ Michaliny i Zosi.