Spotkanie z Mistrzynią Ilustracji

15 maja 2014

Ilustracje 1 (10)

13 maja 2014 w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty ilustratorskie z Mistrzynią Ilustracji, Elżbietą Krygowską-Butlewską. W zajęciach tych uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej. W pierwszej części spotkania prowadząca zaprezentowała najmłodszym książki takich autorów jak Liliana Bardijewska, Joanna Papuzińska oraz Emilia Waśniowska, bowiem to właśnie w nich znajdują się ilustracje jej autorstwa. Następnie opowiedziała zebranym z jakich elementów składa się książka i w jaki sposób tak naprawdę powstaje. Później wszyscy uczestnicy zostali wtajemniczeni w prace związane z tworzeniem ilustracji. Aktywnie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, podczas których pod okiem specjalistki pani Butlewskiej samodzielnie stworzyły własne ilustracje. Warsztaty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a ich najmłodsi uczestnicy byli wręcz zachwyceni ich częścią praktyczną, w której mogli dać upust swej wodzy fantazji.