Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

3 kwietnia 2023

Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa…

Sylwia Chutnik urodziła się w 1979 roku w Warszawie. Jest doktorem nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich. Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka Polityki, Pani, Wysokich Obcasów, Gazety Stołecznej i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie Cappuccino z książką i Zapomniani – odzyskani w TVP Kultura oraz Barłóg literacki. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych. Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jest laureatką nagród literackich i społecznych. Znamy ją m.in. z takich tytułów jak: Kieszonkowy Atlas Kobiet (Ha!Art 2008), Dzidzia ( Świat Książki 2009), Cwaniary (Świat Książki 2012), Jolanta (Znak 2015), Smutek cinkciarza (Od Deski do Deski 2016) oraz książki historycznej Warszawa Kobiet (Biblioteka Polityki 2011), rozmów Kobiety, które walczą. Rozmowy z kobietami uprawiającymi sporty walki (GW Foksal 2017) i książki naukowej Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954- 1955 (Ossolineum 2020). Zasiada między innymi w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród „Polityki” oraz w Radzie Funduszu Feministycznego. Ponadto jest także wokalistką  punkowego zespołu Zimny Maj i prowadzi podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik, które odbędzie się 16 maja 2023 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach lub Chludowie lub zarezerwować ją sobie telefonicznie: 612 500 401.

Źródło informacji: www.sylwiachutnik.pl

Fotografia autorstwa Marcina Łobaczewskiego