Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

13 grudnia 2017

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 12 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie Wokół świata na wariata z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, podróżnikiem, miłośnikiem zwierząt, redaktorem i biografistą.

Od wielu lat poświęca się pracy nad popularyzacją prawdziwych historii i postaci. Zredagował reportaże Kazimierza Nowaka, który w latach 30. XX wieku rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie przemierzał Afrykę. Wydał je w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. W 2008 roku zadebiutował jako autor książką „Afryka Kazika” – powieścią opisującą przygody Kazimierza Nowaka w wersji dla najmłodszych. Rok później w książce „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” opowiedział losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Kolejną, zatytułowaną „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, osnuł na średniowiecznych relacjach z wyprawy fraciszkanów Giovanni da Piann del Carpine i Benedykta Polaka do stolicy Imperium Mongolskiego. Wiosną 2012 roku w bajce zatytułowanej „Wróżby dla Kuźmy” opisał dalsze losy bohaterów znanych młodym czytelnikom z powieści o Benedykcie Polaku.

Łukasz Wierzbicki jest redaktorem książki „Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936”, w której zebrał fragmenty pamiętników Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy motocyklowej do Chin. Tę samą historię opowiedział dzieciom w książce „Machiną przez Chiny”. W zeszłym roku wydał książkę „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”. Jego kolejna książka przygodowa „Ocean to pikuś” ukaże się w lutym 2018 roku i będzie opowiadać o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2