Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

21 sierpnia 2023

Jolanta Maria Kaleta to autorka powieści sensacyjno-kryminalnych, w których między fikcję literacką zgrabnie wplata fakty historyczne, czasami mało znane. Na życie jej książkowych bohaterów zasadniczy wpływ mają autentyczne i jednocześnie zagadkowe wydarzenia mające miejsce w niezbyt odległej przeszłości, a nie rozwiązane do dziś. W formie beletrystki próbuje rozwiązać tajemnicę bursztynowej komnaty, złota Breslau czy okoliczności zaginięcia tak znanych obrazów jak Portret Młodzieńca Rafaela i Madonna pod Jodłami Cranacha.

Od urodzenia jest wrocławianką, lecz jej korzenie po ojcu sięgają Wielkopolski, a po matce Lwowa. Ukończyła znane we Wrocławiu II LO, do którego w czasach PRL chodziła „młodzież bananowa”, jak pogardliwie ówczesne władze nazywały dzieci elity intelektualnej Wrocławia. Jednak, jak sama mówi, znalazła się tam przez przypadek, bo jej rodzice do tej elity się nie zaliczali. Dyplom magistra historii uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim, w czasach, kiedy uczelnia ta nosiła niechlubne imię Bolesława Bieruta. Tam też ukończyła podyplomowe studia z politologii. Od niedawna mieszka w Poznaniu. Jest miłośniczką górskich wędrówek, pieszych i rowerowych, a także zwierząt, zwłaszcza psów, które zawsze przewijają się przez jej dom. Zauroczona pięknem Karkonoszy, Gór Sowich i Rudaw Janowickich, zafascynowana rozrzuconymi między nimi miasteczkami z ich bogatą przeszłością.  Spod jej pióra wyszły takie powieści jak: Tron we krwi, Wojna i miłość, Duchy Inków, Kolekcja Hankego, Lawina, Obcy w antykwariacie, Operacja Kustosz, Pułapka, Riese, Strażnik bursztynowej komnaty, Testament Templariusza, Wrocławska Madonna i wiele innych.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą, które odbędzie się 20 września 2023 o godzinie 17.00.  w Starym Barze w Chludowie. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo pod nr telefonu 61 25 00 401. Serdecznie zapraszamy.