Spotkanie autorskie z Adamem Bodnarem

2 listopada 2021

Adam Bodnar jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od 2015 roku pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Skończył studia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia LL.M. z zakresu prawa konstytucyjnego porównawczego w Central European University w Budapeszcie. Od lat zaangażowany jest w działania na rzecz praw człowieka. Współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją Panoptykon, ClientEarth Polska i Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy. W latach 2010 – 2015 był również wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jest autor wielu publikacji naukowych, w szczególności z zakresu praw człowieka.

W 2020 roku ukazała się jego książka “Obywatel PL”. Adam Bodnar, w odważnej rozmowie z Bartoszem Bartosikiem prześwietla w niej kondycję państwa. Mówi o coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i kontrowersjach związanych z praworządnością, prawami mniejszości i aborcją. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnych społeczności, które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej, wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpieczeństwa związane z obecną epidemią.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Adamem Bodnarem, które odbędzie się  2 grudnia 2021 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie lub z filii bibliotecznej w Złotnikach albo Chludowie.

Autor zdjęcia: Marcin Kluczek