Spotkanie autorskie online z Tomkiem Michniewiczem

1 kwietnia 2021

Podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor sześciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara. Na drogach, których nie ma”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie”, „Świat równoległy”, „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”, „Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata”.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu, operacje polskich sił specjalnych, metody zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas i praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej. W USA otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, a w bazie sił powietrznych Edwards i laboratorium NASA przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym. Jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej oraz dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów. Z plecakiem przejechał 64 kraje, większość wielokrotnie. W podróży spędza często połowę roku. Mimo to, według swojej klasyfikacji nie jest podróżnikiem, choć często jest tak nazywany.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie online ze znanym polskim reporterem Tomkiem Michniewiczem, które odbędzie się 23 kwietnia 2021 o godzinie 19.00. Spotkanie jest bezpłatne, należy jednak wcześniej zapisać się na nie pod adresem email: spotkanieautorskie@osrodekkultury.pl, aby otrzymać do niego link aktywacyjny, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.