Noc w Akademii Wyobraźni

2 czerwca 2014

1

W nocy z dnia 30/31 maja 2014 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las odbyła się noc w bibliotece pod hasłem Nocy w Akademii Wyobraźni. Scenariusz całej zabawy powstał w ramach obchodzonych w tym terminie Światowych Dni Bajek, a dotyczył on wszystkim doskonale znanej powieści dla dzieci napisanej przez Jana Brzechwę Akademii Pana Kleksa. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 spotkaniem wszystkich uczestników w holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, gdzie mieli oni okazję zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi  zaplanowanej gry oraz z zasadami, których należało przestrzegać podczas pobytu u nas. Następnie młodzi ochotnicy podzieleni zostali na cztery siedmioosobowe grupy – grupy tak zwanych kleksowych piegów oraz otrzymali pierwsze wskazówki dotyczące zabawy. Przez najbliższe godziny wędrowali po zaplanowanych dla nich szlakach, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki logiczne oraz plastyczne, zdobywając za prawidłowe ich rozwiązania specjalne bonusy w postaci piegowych liter do hasła głównego. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy w „Akademii Wyobraźni” najmłodsi trafili w końcu do Biblioteki, w której to czekała na nich ostatnia wspólna zagadka do rozwiązania, będąca zwieńczeniem ich wyprawy do świata bajki. Jednakże na tym całonocne hece w bibliotece się nie zakończyły. Nocnych harców najmłodszym było mało, a tym najwytrwalszym energii wystarczyło nawet do godziny 4.00 nad ranem. Radość najmłodszych uczestników była ogromna, a całonocną zabawę z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych.