Niesforny Arystoteles

12 maja 2014

Kocurek 1 (1)

11 maja 2014 r. w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej, przy ul. Szkolnej 16 po raz trzeci odbyło się spotkanie z najmłodszymi organizowane w ramach cyklu Głośnego Czytania Książek. Tym razem swą doskonałą grą aktorską najmłodszych zabawiał Michał Kocurek, artysta z poznańskiego Teatru Nowego. O godz. 11.00 niedzielnego przedpołudnia dzieci  miały okazję wysłuchać w interpretacji pana Michała opowieści o żądnym przygód kociaku Arystotelesie autorstwa Dicka’a King-Smith’a. Najmłodsi wraz ze swymi opiekunami z ogromną przyjemnością wysłuchali historii o losach dość niesfornego Arystotelesa, który stał się własnością pewnej czarownicy Belladonny. O jego kłopotach i wybrykach nie było wprost końca. Jak się później okazało nawet magia Belladonny nie potrafiła dodać małemu kotku mądrości i powagi. Cała opowieść zrelacjonowana w sposób niezwykle zabawny przez notabene aktora o nazwisku Kocurek spotkała się z ogromną aprobatą słuchaczy. Doskonałym dowodem wyrażenia zachwytu z wysłuchanej bajki stanowiły otrzymane przez artystę oklaski od wszystkich uczestników spotkania.