10 sierpnia 2023

Drodzy Czytelnicy i użytkownicy. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las w 2023 roku otrzymała dotację w wysokości 20 000,00 zł z Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach Priorytetu 1, dotyczącego poprawy oferty bibliotek publicznych – Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Już wkrótce w naszej bibliotece oraz w filiach pojawią się publikacje zakupione z wyżej pozyskanych środków.

Głównym celem tego Priorytetu jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek oraz wzrost dostępności książek, e-booków, audiobooków. Program ten realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.