Nagrody dla najlepszych Czytelników 2016 roku!!!

31 stycznia 2017

Nagrody dla najlepszych czytelników 2016 roku!!!

20 stycznia br. w sali widowiskowej sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z czytelnikami naszej gminy, podczas którego doceniona została pasja czytelnicza najaktywniejszych z nich i podsumowany rok 2016.

Z roku na rok czytelnicy zaskakują nas coraz bardziej. Bibliotekę Publiczną w Suchym Lesie i jej filie w Chludowie i Złotnikach odwiedza coraz więcej osób uwielbiających obcować z literaturą. W roku 2016 aktywnie w życiu biblioteki uczestniczyło ponad 4000 czytelników, którzy łącznie wypożyczyli dokładnie 94194 pozycji w postaci książek, filmów oraz audiobooków. Systematycznie nasze biblioteczne regały zaopatrywane są w nowości książkowe i nie tylko. W ciągu ubiegłego roku nasz księgozbiór zwiększony został o 5301 woluminów, około 270 audiobooków oraz 61 filmów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo prowadziliśmy prenumeraty ponad 50 różnego rodzaju czasopism.

Podsumowanie pracy biblioteki i działalności czytelniczej jak co roku wiąże się z wyróżnieniem najaktywniejszych jej czytelników. Najbardziej zaczytanymi w roku 2016 roku dorosłymi okazali się: Tritt Mirosława, Glina Hanna Krystyna, Ancuta Halina, Pajzderska Aleksandra, Nowacka Barbara i pani Janiak Monika. Wśród młodzieży nagrody otrzymali: Dudek Antoni, Cichoń Jadwiga, a także Repczyński Franciszek. Za najbardziej aktywne dzieci uznano: Michalinę Głuszyńską, Hannę Wojciuszkiewicz, Stanisława Wojtysiaka, Jana Sęk-Stachowiaka, Stanisława Adamskiego oraz Emila Wojtysiaka.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać zespołu CISZA JAK TA, który zaprezentował własną aranżację muzyczną najbardziej znanych utworów wielkich poetów polskich. W tej miłej atmosferze zamknęliśmy rok czytelniczy 2016. Wszystkim wyróżnionym czytelnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego aktywnego uczestniczenia także w życiu kulturalnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w galerii obok.