Na Jagody w Biedrusku. Mikrowyprawy z Marią Konopnicką

30 sierpnia 2022

Wybierzcie się wraz z nami na familijny spacer przyrodniczo-literacki po Biedrusku. Z pewnością dowiecie się sporo o krasnoludkach, czyli bohaterach baśni poetyckiej „Na jagody” Marii Konopnickiej, które będą nam towarzyszyć podczas wędrówki. Pan Michał Oźmiński  – przyrodnik – przedstawi Wam całe mnóstwo ciekawostek na temat zamieszkujących tę okolicę owadów i ptaków, świergoczących w koronach drzew. To ostatnie wydarzenie z cyklu mikrowypraw literackich – nie przegapcie go!

Spacer odbędzie się 24 września 2022 w Biedrusku. Wyruszamy o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci od 6 do 11 lat wraz z opiekunami. Prosimy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem 61 25 00 401.

W twórczości Marii Konopnickiej znajdziemy wszystko to, co ważne: piękno przyrody, czułą obserwację świata, zaangażowanie – dlatego chcemy uczcić ją jako jedną z Patronek Roku 2022.

Mikrowyprawy literackie odbywają się w ramach zadania „Od dalekiej do bliskiej – o (naszej) Marii Konopnickiej” realizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Honorowym Patronem zadania jest Wójt Gminy Suchy Las, pan Grzegorz Wojtera.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.