Na jagody! Mikrowyprawy literackie z Marią Konopnicką

26 kwietnia 2022

Nikt wam tego nie opowie,

Moje panie i panowie,

Jakie tam ogromne drzewa,

Ile ptaszyn na nich śpiewa,

(…)

Jak dąb w szumach z wichrem gada,

Jakie bajki opowiada!

Nikt tego nie opowie, to trzeba zobaczyć na własne oczy, usłyszeć własnymi uszami i poczuć na swojej skórze! Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają przyrodę oraz książki na wyjątkowe wydarzenie – familijny spacer przyrodniczo-literacki po Chludowie. Ruszymy na wyprawę śladami bohaterów baśni poetyckiej „Na jagody” Marii Konopnickiej. Będziemy pochylać się nad owadami ukrytymi w trawach i zadzierać wysoko głowę, by przez lornetkę śledzić ptaki. Kto wie… może uda nam się spotkać Jagodowego Króla?

Spacer odbędzie się 22 maja 2022 w Chludowie. Wyruszamy o godz. 9:00 spod budynku filii bibliotecznej przy ul. Szkolnej 2. Zapraszamy dzieci od 6 do 11 lat wraz z opiekunami. Prosimy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem 61 2500 401.

W twórczości Marii Konopnickiej znajdziemy wszystko to, co ważne: piękno przyrody, czułą obserwację świata, zaangażowanie. Chcemy uczcić ją jako jedną z Patronek Roku 2022 i serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać informacje o kolejnych planowanych wydarzeniach.

Mikrowyprawy literackie odbywają się w ramach zadania „Od dalekiej do bliskiej – o (naszej) Marii Konopnickiej” realizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Honorowym Patronem zadania jest Wójt Gminy Suchy Las, pan Grzegorz Wojtera.