Książkołazy – O drzewach

3 października 2023

Co byście zrobili, gdyby wasz dom nagle zniknął?

Wyobraźcie sobie: idziecie na bal, tańczycie, objadacie się ciastem i świetnie bawicie, a po powrocie odkrywacie, że… wasze domy zniknęły! Po drzewach, które dawały schronienie i pożywienie, zostały tylko resztki, a sprawcami tej kradzieży są dziwolągi, zwane ludźmi.

Zapraszamy na pierwsze warsztaty książkowo-plastyczne z cyklu „Książkołazy” w naszej bibliotece! Podczas spotkania poznamy kilka książek obrazkowych, między innymi przewrotną, mądrą opowieść „Dziwolągi”. Zobaczycie, jak z perspektywy zwierząt i roślin wpływamy na nasze środowisko i co możemy zrobić, by to zmienić. Porozmawiamy też o drzewach – ich budowie, rodzajach, umiejętnościach i mądrości. Czekają na was ciekawostki, zagadki, trudne oraz łatwe pytania, a na koniec – praca plastyczna!

Do zobaczenia w bibliotece 30 października 2023 o godz. 16.00. Warsztaty kierujemy do dzieci w wieku 6-8 lat. Na zajęcia można zapisać się osobiście w bibliotece w Suchym Lesie lub pod numerem 61 25 00 401.