Konferencja: Rola Sektora Kreatywnego w Krajowej Polityce Miejskiej

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las, ul. Szkolna 16

Termin: 10 czerwca 2014

Rejestracja:  kpm.suchylas.pl

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli administracji samorządowej oraz przedstawicieli sektora kreatywnego, którzy mają wpływ na strategie rozwoju, promocję, działalność kulturalną, inwestycyjne projekty rozwojowe, zamówienia publiczne, dotacje unijne oraz realizacje artystyczne w przestrzeni publicznej. Zagadnienia prawne, urbanistyczne i artystyczne obecne w Krajowej Polityce Miejskiej znajdą niebawem w życiu gospodarczym swoje świadome realizacje, aby jakość życia i jakość przestrzeni publicznej ulegała w Polsce poprawie. Szczególną rolę mają tu do odegrania architekci, urbaniści, twórcy, artyści i wzornictwo przemysłowe, odpowiadając za wizualną stronę przestrzeni, w jakiej żyjemy. Jakość życia, rewitalizacja, kształtowanie przestrzeni, polityka inwestycyjna, rozwój gospodarczy to wyzwania także dla sektora kreatywnego, który dzięki polityce miejskiej ma niepowtarzalną szansę wejścia w obieg gospodarczy, a nie tylko kulturowy.

zdj. Paweł Młodkowski