Finał Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski Dzień Dobry Sztuko

25 kwietnia 2016

Dwa dni tegorocznych spotkań teatralnych „Dzień Dobry Sztuko” dobiegły końca. Obejrzeliśmy 17 spektakli teatralnych w kategoriach: szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Przypominamy, że przegląd jest współfinansowany przez samorząd województwa wielkopolskiego, a patronat honorowy przyjął Marszałek Woj. Wlkp. Marek Woźniak.

Prezentacje teatralne oceniało Jury, które w każdej kategorii przyznało WOJCIECHA, czyli główną nagrodę naszego przeglądu.
W tegoroczny Jury zasiadali:
1. Irena Lipczyńska – aktorka
2. Karolina Szymkowiak – artystka plastyk
3. Joanna Waluszko – kompozytorka
4. Marek Cyris – aktor, instruktor teatralny
5. Bartosz Budny – aktor

A oto laureaci Nagrody WOJCIECHA:
w kategorii szkół podstawowych klas I-III –Grupa Teatralna „PEREŁKA” ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy za spektakl „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”
w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI –Teatrowi „ MY I…” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za spektakl „Podróż Guliwera”
w kategorii szkół gimnazjalnych –  Grupa Teatralna „10,50” z Gimnazjum Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim za spektakl „Słodko-kwaśny smak zazdrości”
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych –  Grupa Teatralna „PRÓBOWNIA” z Chodzieskiego Domu Kultury za spektakl „Czyste Stopy”.

Tradycją naszego przeglądu jest to, że oprócz dorosłego jury, spektakle oceniane są przez także Jury Młodzieżowe. Tworzą je młodzi aktorzy z zespołów teatralnych występujących w danym dniu przeglądu.

W tym roku Młodzieżowe Jury nagrodziło:
w kategorii szkół podstawowych klas I-III – Zespół Teatralny „MODRAKI” ze Szkoły Podstawowej nr 83 w Poznaniu za spektakl ” Modrakowa rzepka”
W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI – Teatr „My i…” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za spektakl „Podróż Guliwera”
w kategorii szkół gimnazjalnych Zespół teatralny „Na Dodatek” ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI w Poznaniu za spektakl ” Niebiański batalion”
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Teatr „TU” ” z Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie za spektakl „ONY”

Niebawem zaprosimy do galerii zdjęć i filmów z dwóch dni Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko”