Eliza Piotrowska dzieciom

23 kwietnia 2014

Piotrowska 1 (2)

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2014 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las  odbyło się spotkanie autorskie z polską pisarką oraz ilustratorką książek dla dzieci Elizą Piotrowską. Eliza Piotrowska zajmuje się również tłumaczeniem książek z języka włoskiego. Obecnie mieszka za granicą, ale często odwiedza swój rodzinny kraj. Pani Eliza osoba tryskająca humorem, swą sympatią i energią zaraziła wszystkich najmłodszych uczestników dzisiejszego spotkania. Wręcz błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi. Na wstępie autorka w krótki sposób przedstawiła początek swej kariery pisarskiej, który miał miejsce we Włoszech. Opowiedziała również o panujących tam obyczajach. Pisarka przyznała, że największy wpływ na jej twórczość wywarła bez wątpienia działalność autorska poetki Danuty Wawiłow. To właśnie dzięki tej postaci Pani Eliza zajęła się tworzeniem własnej literatury dla najmłodszych. Na chwilę obecną w swym literackim dorobku Piotrowska ma ponad trzydzieści publikacji wydanych z myślą o dzieciach i z całą pewnością będzie nas zaskakiwała kolejnymi pomysłami… Dzięki otwartości pisarki na umysły młodych ludzi czas spotkania minął w oka mgnieniu. Wszyscy zauroczeni wyjątkowym gościem na zakończenie mieli okazję porozmawiać z autorką, a nawet otrzymać pamiątkowe wpisy do swych książek.