Dzień Dobry Sztuko już za nami

24 kwietnia 2017

21 i 22 kwietnia 2017 roku w Sali widowiskowej CKiBP odbył się XII Przegląd Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO. W ciągu tych dwóch dni obejrzeliśmy w sumie 17 spektakli pokazujących świat dzieci i młodzieży w niezwykle barwnych i ciekawych plastycznie formach. Młodzi aktorzy pełni emocji i pasji poruszali bliskie im tematy dotyczące akceptacji i poszukiwania własnego miejsca w świecie.

Wszystkie pokazowe występy oceniało profesjonalne Jury w składzie: Artur Szych, Joanna Waluszko, Sławomira Chorążyczewska, Marcin Wichtowski i Paweł Wódczyński oraz Jury Młodzieżowe, w skład którego wchodziło po jednym przedstawicielu z każdej grupy teatralnej.

Młodzieżowe i profesjonalne Jury doceniły spektakle tych samych zespołów:

w kategorii szkół podstawowych klas I-III nagrodę otrzymał teatr Hak z Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej za spektakl „Sen Agnieszki”

w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI nagrodę otrzymał teatr MY I… ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za spektakl „Tatsu Daro”

w kategorii szkół gimnazjalnych nagrodę otrzymał Pociąg Teatralny z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu za spektakl „Dziób w dziób”

w kategorii szkół średnich nagrodę otrzymał Teatr CYK z Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku za spektakl „Mój niepokój ma przy sobie broń”

Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!