Co czytaliśmy w 2020? Ranking najchętniej wypożyczanych książek

15 marca 2021

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie przygotowała ranking najchętniej wypożyczanych książek za ubiegły rok. Obejmuje on tytuły literatury pięknej oraz faktu. Na szczycie rankingu znalazło się „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza, na podstawie którego powstał serial w reżyserii Łukasza Palkowskiego zekranizowany przez Canal+, co zapewne nie pozostało bez wpływu na zwiększenie poczytności samej książki. Tuż za nim powieść noblistki Olgi Tokarczuk zatytułowana „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Z kolei miejsce trzecie otrzymał thriller psychologiczny Alex Michaelides pod tytułem „Pacjentka”. Na liście nie zabrakło również miejsca dla takich autorów jak Lucinda Riley, Remigiusz Mróz, Heather Morris, Camilla Läckberg czy Joanna Gierak-Onoszko. Rok 2020 był zatem dla naszych czytelników przede wszystkim czasem spędzonym z thrillerem, bądź kryminałem w dłoni. Jakie nowe odkrycia literackie przyniesie obecny rok? Bez względu na rodzaj zainteresowań, wszystkim użytkownikom naszej biblioteki życzymy udanej lektury!