ACADEMICA, Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

11 stycznia 2017

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to realizowany przez Bibliotekę Narodową projekt umożliwiający dostęp do publikacji cyfrowych dla celów badawczych lub poznawczych, za pośrednictwem terminali znajdujących się na terenie biblioteki należącej do tego systemu.

W oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych powstała wypożyczalnia wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, które dzięki digitalizacji mogą trafić do szerszego grona czytelników.

Academica umożliwia wyszukiwanie pełnotekstowe, oferuje system rezerwacji na wybrane terminy oraz pozwala na zapis cytatów nieprzekraczających 3600 znaków. Aby w danej bibliotece móc przeczytać cyfrową wersję publikacji chronionej autorskim prawem majątkowym, trzeba być jej zarejestrowanym i pełnoletnim użytkownikiem. Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie www.academica.edu.pl

logo_academica-jpg-1000x800_q851