2015 rokiem sukcesów biblioteki i jej czytelników

1 lutego 2016

2015 rok dla sucholeskiej biblioteki był rokiem małych sukcesów i nie tylko… Biblioteka przez cały ten okres tętniła życiem, dzięki odwiedzającym ją licznie czytelnikom. Oby tak było na stałe…

Wszystko to za sprawą wielu nowościom wydawniczym, które pojawiły się na bibliotecznych półkach przede wszystkim w formie książek, ale również audiobooków, filmów oraz czasopism. Część z tych publikacji została zakupiona w ramach zrealizowanego przez Bibliotekę Narodową w Warszawie programu dotyczącego „ Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek” 2015. Na realizację tego celu sucholeska biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 12.785,00 zł.

Zadbaliśmy również nieco o podniesienie standardu w swojej bibliotece poprzez wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt komputerowy służący zarówno obsłudze czytelnika, katalogowania, udostępniania zasobów bibliotecznych, jak i umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych. Sprzęt ten został zakupiony dzięki otrzymanej dotacji w ramach projektu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Prawie 1000 bibliotek starało się o dofinansowanie, udało się to 135 bibliotekom, w tym bibliotece w Suchym Lesie, która otrzymała maksymalne dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych.

Należy jednak pamiętać o tym, że gdyby nie aktywność czytelników w życiu biblioteki tych środków finansowych nie bylibyśmy w stanie otrzymać, za co szczerze dziękujemy. W ramach naszej wdzięczności oraz podsumowania działalności czytelniczej i pracy biblioteki każdego roku przyznajemy najbardziej aktywnym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie oraz jej filii w Złotnikach i Chludowie wyróżnienia. Tegorocznymi laureatami zostali: Halina Ancuta, Mirosława Tritt, Joanna Niedziela, Franciszek Repczyński, Patryk Kędziora, Antoni Dudek, Jadwiga Cichoń oraz rodzina Adamskich, Izdebskich i Wojciuszkiewiczów. Wszystkim wyróżnionym czytelnikom serdecznie gratulujemy i życzymy równie zaczytanego 2016 roku oraz aktywnego uczestnictwa także w życiu kulturalnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las.

bn-logotyp

Kraszewski_logo