Krystyna Prońko

07/12/2024

7 grudnia Salę widowiskową Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie odwiedzi Krystyna Prońko.

Ta znana artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, a w latach 2000-2010 prowadziła klasę śpiewu na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Lata 90-te, to czas prowadzenia przez artystkę autorskich audycji radiowych i telewizyjnych. Od 1991 r. prowadzi firmę P. M. Krystyna Prońko, a od 2023 Fundację Kultury P. M. Krystyna Prońko, których celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnym szyldem.

Artystka lubi mieszać gatunki muzyczne bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Wyrazem tego jest płyta Lubię… specjalne okazje wydana w 2020 r. z okazji 50-lecia pracy artystycznej.

Podczas koncertu w Suchym Lesie artystce będzie towarzyszył pianista Przemek Raminiak. W repertuarze znajdą się najbardziej znane utwory np.: Małe tęsknoty, Jesteś lekiem na całe zło, a także piosenki z płyty jubileuszowej, standardy jazzowe np. Autumn Leaves, świeckie piosenki o Bożym Narodzeniu z płyty Pora Wesołych Świąt i kolędy.

Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy aktywnej Karty Mieszkańca w dniach 25 września do 1 października!
Od 2 października uruchomimy otwartą sprzedaż.

Krystyna Prońko

Sala widowiskowa