Spektal DISCO – grupy teatralnej PRACOWNIA

23/05/2024

Grupa Teatralna Pracownia zaprasza na spektakl DISCO na podstawie dramatu Iwana Wyrypajewa Tlen.

Bo w każdym człowieku jest dwóch tancerzy, prawy i lewy, dwaj tancerze płuca. Sebek i Sasza tak samo mocno nienawidzą, jak i kochają. Są z Kłeczkowa i z Warszawy, z Jerozolimy i Nowego Jorku. Są z najważniejszego miasta świata. Wygrali bitwę pod Wiedniem, sprzedali plastikowe długopisy, obejrzeli brutalny film. Sebek tańczył, bo kiedy mówili „nie zabijaj”, miał na uszach diskmena, Sasza pachniała szamponem pokrzywowym, a kiedy na Charków spadały bomby, jechała tramwajem. Najważniejsze, że oboje kochają DISCO.

A kiedy postanowisz pouczać innych, pomyśl najpierw, czy masz taki talent, jaki posiadał pewien pisarz rosyjski, który tak umiał opisywać nieszczęścia innych ludzi, że honorarium za ten opis wystarczało mu i na ruletkę, i na długi karciane. A jeśli mimo wszystko nie wystarczyło na karciane długi, to zawsze mógł zabrać żonie resztki biżuterii albo w ostateczności sklecić coś o zarąbanej toporem staruszce.

Spektakl DISCO

23 maja o godz. 19:00