Wieczór tolkienowski

01/04/2022

Zapraszamy na wieczór tolkienowski!

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). To właśnie tego dnia zakończono Wojnę o Pierścień – mieszkańcy Śródziemia obalili Saurona, planującego przejąć władzę nad tą mityczną krainą! Z tej okazji fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona na całym świecie organizują spotkania, imprezy cosplayowe i dyskusje dotyczące świata Śródziemia.

W tym roku dołączy do nich Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie! Razem z Poznańskim Towarzystwem Miłośników Tolkiena – Drużyną Pyrlandii zapraszamy naszych dorosłych czytelników i młodzież na Wieczór tolkienowski, który odbędzie się 1 kwietnia o godz. 19.00 w CKiBP. Możecie spodziewać się krasnoludzkich pieśni, zagadek, wspólnego czytania oraz dyskusji i nie tylko. Wstęp na spotkanie jest wolny, zapraszamy do biblioteki w Suchym Lesie oraz filii w Złotnikach i Chludowie po odbiór bezpłatnych wejściówek.