„UCHWYCIĆ MOMENT…” Wernisaż wystawy fotograficznej Małgorzaty Świtońskiej

03/04/2016 - 03/05/2016
fot. Małgorzata Świtońska

TEN moment bardziej niż do jakiejkolwiek innej fotografii pasuje kiedy fotografujemy zwierzęta. To jest jak polowanie. Koń czy pies na celowniku obiektywu nie ustawią się według naszej woli. To my musimy wybrać TEN właściwy moment, w którym naciśniemy spust migawki. Kochając bezgranicznie zwierzęta obdarzana jestem w zamian ich zaufaniem. Obserwując je nieustannie z dużym prawdopodobieństwem mogę przewidzieć, co wydarzy się za chwilę. Moją WIZJĄ jednak jest przede wszystkim zaprzęgnięcie do pracy naturalnego światła. Nabiera ono bowiem koloru rzeczy od których się odbija tworząc niejednokrotnie magiczną scenerię. To właśnie światło jest dla mnie kluczowym elementem eterycznego, pełnego klimatu zdjęcia. Zdjęcia, które na długo będziemy chcieli zatrzymać pod powiekami.

Od wczesnego dzieciństwa szukałam dla siebie formy, która pozwoliłaby mi na wyrażanie swoich emocji. Początkowo były to szkice, w późniejszym etapie węgiel i akwarela. Niejednokrotnie prace wysyłane przez moich najbliższych oraz nauczycieli bez mojej wiedzy na rożne konkursy spotykały się z uznaniem jury. Nagrody – pełne emocji chwile, lecz szukałam nadal. Szukałam do momentu w którym w roku 2000 odkryłam magiczną moc aparatu fotograficznego. To niezwykłe urządzenie, które niewątpliwie ma duszę w sobie na zawsze odmieniło moje postrzeganie świata. Dzisiaj widzę świat UCHWYCONYMI i NIEUCHWYCONYMI momentami, życząc sobie aby tych ostatnich było jak najmniej.

Małgorzata Świtońska

Wernisaż wystawy Małgorzaty Świtońskiej odbędzie się 3 kwietnia 2016r. o godz. 16.00 w holu CKiBP.

Wstęp wolny!