Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

09/05/2021

Łukasz Wierzbicki jest znanym autorem popularnych książek dla dzieci, a także podróżnikiem i ogromnym miłośnikiem zwierząt. W swych publikacjach zwraca szczególną uwagę na popularyzację prawdziwych historii i postaci. Zredagował reportaże Kazimierza Nowaka, który w latach 30. XX wieku rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie przemierzał Afrykę. Między innymi dzięki nim powstała powieść opisująca jego przygody w wersji dla najmłodszych pod tytułem „Afryka Kazika”. Z kolei w książce „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” pisarz przedstawił losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Na średniowiecznych relacjach z wyprawy franciszkanów Giovanni da Piann del Carpine i Benedykta Polaka do stolicy Imperium Mongolskiego osnuł opowieść „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”. Niejako kontynuacją opowieści bohaterów z historii o Benedykcie Polaku jest książka „Wróżby dla Kuźmy”. Historię zebraną z fragmentów pamiętników z wyprawy motocyklowej do Chin Haliny Korolec-Bujakowskiej opowiedział najmłodszym w publikacji „Machiną przez Chiny”. Prócz tego autor napisał również „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści” oraz „Ocean to pikuś”, krótką opowieść o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby.

Już dziś Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie serdecznie zaprasza wszystkich małych czytelników 9 maja 2021 r. o godzinie 11.00 na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się pod hasłem „Rowerem przez Afrykę”. Zapisy na spotkanie przyjmujemy drogą emaliową pod adresem spotkanieautorskie@osrodekkultury.pl. Każdy z zapisanych uczestników w późniejszym czasie otrzyma informację dotyczącą formuły tego spotkania. Wszystko bowiem zależy od sytuacji epidemicznej w naszym województwie.