Pająk i Dziewczynochłopak

27/03/2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdeczni zapraszamy na performatywne czytanie tekstu „Pająk i Dziewczynochłopak” autorstwa Kuby Kaprala. Tekst przeczytają dla Państwa uczestnicy zajęć „Zabawa w Teatr”.

Adresowany do młodzieży dramat jest formą protestu względem ograniczeń i przemocy, które przychodzą do bohatera/bohaterki z zewnątrz. Jest niezwykle aktualną opowieścią o ramach narzucanych przez otoczenie (także tych dotyczących tożsamości płciowej). Tekst nie jest obojętny wobec przemocy domowej, nie pozostawia bez komentarza naszej relacji ze środowiskiem naturalnym.

Autor zwraca także uwagę na sposób konstruowania opowieści. Bohater nie zgadza się na wersję historii, którą narzuca mu Narrator oraz na sposób jej przedstawienia. Chce opowiadać siebie samodzielnie, własnym głosem.

Sztuka „Pająk i Dziewczynochłopak” otrzymała II nagrodę w  Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2017 roku.

Wydarzenie przeznaczone jest dla młodzieży od 12 roku życia.

Czytają:

Aleksandra Fiebig, Zuzanna Chojnacka, Milena Ślebioda, Olga Blandzi, Marysia Makieła, Antoni Chudy

Opieka reżyserska: Agata Elsner

27 marca 2019r., godz. 17.00