Ferment Kino Objazdowe

08/03/2020

Już 8 marca, w Dzień Kobiet, Kino Objazdowe Ferment ponownie zawita w Suchym Lesie. Jak zawsze przywieziemy najświeższe i najgorętsze kinowe hity, które zagramy w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las. Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy na ten szczególny dzień wyjątkową gratkę: retransmisję urodzinowego koncertu „André Rieu, czyli 70 lat młodości”.
Wszystkie informacje repertuarowe oraz konkursy znajdą Państwo na naszym fanpageu: Ferment Kino Objazdowe.

GANG ZWIERZAKÓW
animowany, familijny, komedia
Reżyseria: Reinhard Klooss | Produkcja: Niemcy, Chiny
Czas trwania: 93 minuty | Ograniczenia wiekowe: brak
08.03 (ND) GODZ. 12:00
Pełna przygód animowana komedia o paczce czworonogów. Gdy w Robopolis mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa.

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
Thriller
Reżyseria: Jan Komasa | Produkcja: Polska, 2020
Czas trwania: 130 minut | Ograniczenia wiekowe: od lat 15
08.03 (ND) GODZ. 14:00
Druga część głośnej „Sali samobójców” Jana Komasy – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku.
„Sala samobójców. Hejter” to nowy, porażająco aktualny manifest młodego pokolenia.
Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

KONCERT URODZINOWY „ANDRÉ RIEU, CZYLI 70 LAT MŁODOŚCI”
koncert
Czas trwania: 154 minuty | Ograniczenia wiekowe: brak
8.03 (ND) GODZ. 19:00
Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki.
André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.
Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu. Przypomni również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.
Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.
PROGRAM KONCERTU URODZINOWEGO
Część pierwsza
1. J. Revaux Piosenka „My Way”
2. C. M. Ziehrer Polonez „Z wachlarzami”
3. J. Strauss (syn) Walc „Róże Południa”
4. B. Fomin / G. Raskin Piosenka „Those Were the Days” („Dorogoj dlinnoju”)
5. É. Waldteufel Walc łyżwiarzy
6. G. Puccini Aria „Nessun dorma” z opery „Turandot”
7. J. Horner, W. Jennings Piosenka „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”
8. L. Webber Piosenka „Think of Me” z musicalu „Upiór w operze”
9. Kálmán Aria „Chodź, Cyganie!” oraz czardasz z operetki „Hrabina Marica”
10. G. F. Händel Chór „Alleluja!” z oratorium „Mesjasz”
Przerwa: 15 minut.
Część druga:
1. R. M. Sherman, R. B. Sherman Piosenka „Supercalifragilisticexpialidocious” z filmu „Mary Poppins”
2. R. Løvland Piosenka „You Raise Me Up”
3. J. Strauss (syn) Walc cesarski
4. F. Lehár Aria „Wilio, o Wilio!” z operetki „Wesoła wdówka”
5. J. Strauss (syn) Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”
6. Ch. Chaplin Piosenka „Smile” (wersja z Maastricht)
7. M. Ravel Bolero (wersja z Maastricht)
8. J. Strauss (ojciec) Marsz Radetzky’ego
9. Divers „Strauss & Co.”
10. Q. Mendoza y Cortés Piosenka „Cielito lindo”
11. Newton Hymn „Amazing Grace”
12. Creatore, H. Peretti, G. D. Weiss Ballada rockowa „I Can’t Help Falling in Love”
13. R. Stolz Aria „Żegnaj, mój mały gwardzisto” z operetki „Wesołe kumoszki z Wiednia”