Breaking School Battle

07/05/2022 - 08/05/2022

Breaking (Break Dance) w drodze po złoto!

Zapraszamy Państwa od godz. 14:00 !

W 2020 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski dołączył taniec sportowy Breaking (Break Dance) to oficjalnego grona dyscyplin olimpijskich. Breaking, jako dyscyplina olimpijska, po raz pierwszy w historii pojawi się na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Jest to przełomowy moment nie tylko dla olimpijczyków, ale również dla polskiego środowiska tanecznego, ponieważ już w maju rozpocznie się w Polsce cykl imprez sportowych prowadzących do pierwszych w historii oficjalnych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie!

Imprezą inauguracyjną jest turniej Breaking School Battle, który odbędzie się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie, już 7-8.05.2022 r. Na turnieju zobaczymy zmagania najlepszych tancerzy i tancerek z Polski w trzech grupach wiekowych ( do 12 lat, do 16 lat oraz pow. 16 lat).

W sobotę (7.05.2022 r.) zobaczymy fascynujące pojedynki w kategorii PRO, czyli dla najstarszej grupy wiekowej, natomiast w niedzielę (8.05.2022 r.) będziemy kibicować utalentowanym sportowcom w kategoriach do 12 i do 16 lat.

Gorąco zachęcamy do udziału w Breaking School Battle i do wspólnego przeżywania sportowych emocji w zupełnie innej odsłonie.