Apaszka na jesienne chłody – malarstwo na jedwabiu

14/11/2014

CHUSTA_2_model

Podczas warsztatu powstanie apaszka malowana na jedwabiu, która może chronić przed zimnem, ale przede wszystkim zdobić. Kolorystykę oraz motywy można dopasować do swoich upodobań. Zajęcia będą fantastyczną zabawą dla osoby, która lubi mieszać kolory, poszukiwać ulubionych odcieni oraz eksperymentować.

Malowanie na jedwabiu  to technika, która pozwala tworzyć niezliczone wariacje kolorystyczne na niezwykle szlachetnym podłożu.  Farby doskonale mieszają się ze sobą, iskrzą i  mienią się tysiącem odcieni. Cała zabawa polega na tym, aby chociaż w pewnym stopniu zapanować nad ich nieuniknioną rozlewnością.

Podczas zajęć uczestnicy poznają kilka podstawowych zasad technicznych – dowiedzą się, na czym polega szaleństwo koloru, jak osiągnąć przypadek kontrolowany oraz na czym polegają efekty specjalne.

Warsztat nie wymaga posiadania zdolności plastycznych, ale z całą pewnością pozwala je odkryć w sobie.

Prosimy o przyniesienie stroju ochronnego!

14 listopada, godz. 17.30 – 21.00

Warsztat malowania na jedwabiu poprowadzi Joanna Butlewska – Cofta, absolwentka UAM w Poznaniu (historia sztuki) oraz Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. W CKiBP od kilku lat prowadzi pracownię plastyczną Sztuka niejedno ma imię dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się malarstwem i tkaniną artystyczną. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Koszt warsztatów: 100,00 zł od osoby.

Grupa min.  10 osób.

Zapisy w sekretariacie CKiBP do 7 listopada 2014 r.:

mail: kontakt@osrodekkultury.pl

nr tel.:  612 500 400