Afro Dance

Afro Fusion – to zajęcia oparte na mixie stylów tanecznych z różnych krajów Afryki – między innymi Nigerii, Ghany, Kongo, Angoli czy RPA. Na zajęciach kładziemy przede wszystkim nacisk ruch klatki piersiowej, bioder i nierzadko szybkiej pracy stóp. Miękkie ruchy przeplatają się z twardymi, bardziej kontrolowanymi. Na Afro Fusion poznamy kroki z danych stylów tanecznych, na których później będziemy budować choreografie. Na swoich zajęciach Manuela tworzy bezpieczną przestrzeń dla każdej osoby, niezależnie od wieku, stażu, czy doświadczenia tanecznego, ponieważ wierzy, że to w takim środowisku jest szansa na rozwinięcie skrzydeł i osiągnięciu swojego pełnego potencjału. Dla niej liczy się to, jak czujesz taniec, a świadomość własnego ciała i otwarcie się na ruch mają kluczowe znaczenie w jej nauczaniu

Prowadząca: Manuela Marsal Cabitango

Międzynarodowa instruktorka tańca, choreografka i artystka sceniczna z Angoli i Polski, od dekady nauczająca na największych festiwalach i warsztatach tanecznych na całym świecie – USA, Australia, Portugalia, Włochy, Francja, Finlandia i wiele innych.

Jest jedną z prekursorek afrykańskich stylów tanecznych w Polsce oraz jedyną instruktorką Afro Heels w naszym kraju.

Manuela współpracuje z największymi artystami i markami w Polsce i Portugalii jako choreografka, tancerka i aktorka w teledyskach, reklamach, show telewizyjnych i na scenie.

Na swoim koncie ma współpracę z artystami takimi, jak między innymi Mallu Magalhães, Djodje, Kaysha, Kady, Blaya, Young Leosia, Patricia Kazadi, Pupilos do Kuduro, Swckerboyz.

Wystąpiła w kampaniach reklamowych i spotach telewizyjnych dla międzynarodowych marek, takich, jak m.in. RTP África, Galaxy UK, 7 Days & Molto, Sumol, Super Bock, Intermarche Portugal, Eobuwie, Wawel, TTV, Experian, czy w serialu TVP1 „Osiecka”.

Tańczyła na największych scenach festiwalowych, takich jak MEO Sudoeste w Portugalii, czy  Opener Festiwal w Polsce.

Stworzyła jedną z choreografii do półfinału programu „Mam Talent”, w którym wzięła udział wraz z grupą Mulemba.

Jest autorką pierwszej w Polsce i jednej z nielicznych na świecie pracy naukowej na temat angolskiego tańca kuduro o tytule „Kuduro. Taniec młodego pokolenia Angoli”, która ukazała się w magazynie „Studia Etnologiczne i Antropologiczne”

 

czwartek: godz. 18:15-19:15

koszt: 22 zł za zajęcia