CKiBP serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy ZDARZENIA NATURY KOSMICZNEJ 02 autorstwa dr Agnieszki Balewskiej. Więcej o wystawie opowie nam sama autorka:

Witam Państwa serdecznie na kolejnej wystawie mojej sztuki w tym roku. Obecna prezentacja nazywa się Zdarzenia Natury Kosmicznej 02. Wcześniejsza wystawa miała miejsce w kwietniu i w maju tego roku w Gallery PBG SA w Wysogotowie. Teraz mam przyjemność pokazywać swoje malarstwo w Centrum Kultury w Suchym Lesie.

Dziękuję wszystkim przyjaciołom, z którymi praktykuję sztukę rozmowy i dobrych emocji w ramach Grupy Artystów Lagunart&ducky. Miło mi witać Państwa moich gości a szczególnie tych, których znam bardzo długo i na których zawsze mogę polegać. Chciałam też opowiedzieć trochę o przygodności mojego malarstwa i myślę, że jest to istotne. Otóż przeżywałam różne, ciekawe podróże, mniej lub bardziej bezpieczne i ryzykowne nie tylko te w fizycznym wymiarze ale też i te mentalne. Zdarzało mi się więc przemieszczać różnorodnie. Odwiedzałam tym samym zagadkowe kosmiczne zaświaty, które mnie ubogaciły, doświadczyły i też określiły. Nie zapomniałam o tych przeżyciach, gdyż takie było i jest moje życie. Te doświadczenia dały mi siłę, trampolinę do aktywności nie tylko malarskiej sztuki, ale także przybyło mi dużo energii i sporo radości na co dzień.

Zatem o czym opowiadają moje obrazy ? O tym, że człowiek jest otoczony dobrą, miłosną przestrzenią, do której może mieć dostęp, choć czasem trzeba się do niej trochę dokopać i o nią zawalczyć. Ale zależy to od nas. Również obrazy mówią o tym, że prezentowane formy są wizją moich uczuć, nastrojów, pojęć i myśli. Właśnie te ostatnie staram się scalać w pracach, jako cyklach, aby wyłuskać pewną opowieść, czy frazę. Już nie wystarcza mi wyartykułowana głoska bądź sylaba, ale zależy mi na szerszym kontekście, który budowany jest z poszczególnych zdań, czyli ważnych sekwencji i wizualnych powtórzeń. Maluję swoje wizje zawsze w zmienionych formach, kształtach i znaczeniach. Obrazy poświęcone są tematyce Kosmosu: jego demiurgicznej sile i aktywności, ciągłym zmianom. I te aspekty chciałam uchwycić w pierwszym rzędzie. Opowiadam swoją mikro-narrację o wspomnianych podróżach, które przeżyłam w świecie, organizmie, umyśle i doświadczanej, dynamicznej świadomości.

Również operuję elementami znanymi, rozpoznawalnymi, dlatego sięgnęłam ostatnio do starszych motywów mojego malowania. Są to: naczynia, wazy, kubły, amfory, wiadra, butelki, kubki, kieliszki i szklanki. Wszystko to, co może oznaczać pewną pojemność i zbiornik energii, zawartość ciała, ale też i emocji, czy myśli. Podobnie, jak nasze żywe organizmy są rezerwuarem możliwości i działania. Zależało mi, aby przekaz był czytelny z odczuwalnym nawiązaniem relacji życzliwości, poczuciem bezpieczeństwa i też mojej odpowiedzialności, dedykowanej wszystkim obecnym gościom.

Myślę więc, że jestem na dobrej drodze przekazywania właściwych emocji, ciepłych energii i myśli – zwłaszcza dzięki przeżywaniu wielorakich ludzkich przyjaźni. Uczę się świata cały czas i mam też marzenie, aby moje malarstwo było dobre jak „letnie brzoskwinie w czekoladzie…”

[Dr Agi Bali]

www.lagunart.pl

www.facebook.com/lagunarteam

www.katalogartystyczny/lagunart-ducky-stragan.pl

Wernisaż uświetni występ flecistki Weroniki Balewski.

Weronika Balewski jest flecistką, artystką i nauczycielką, która poświęca swój czas, by tworzyć angażujące muzyczne doświadczenia, pozwalające nam nawiązać kontakt z innymi ludźmi i z samym sobą. Jest współzałożycielką zespołu Marvento Duo, zwyciężczynią konkursu Brookline Symphony Concerto Competition, aktywną flecistką barokową oraz promotorką nowej muzyki w wielu projektach kameralnych, orkiestrowych i edukacyjnych. Aktualnie jest Dyrektorem Rozwoju w organizacji Integral Steps w Louisville (w stanie Colorado), gdzie prowadzi zajęcia w których wykorzystuje wszystkie aspekty osobowości, intelektualne, fizyczne, i emocjonalne (edukacja integracyjna). Jednocześnie prowadzi lekcje gry na flecie w swoim prywatnym studiu w Boulder (w stanie Colorado) oraz poprzez Skype. Angażując się w budowanie zdrowych, prężnych organizacji artystycznych, przyczynia się do strategicznego rozwoju swoich zespołów muzycznych i organizacji.

7 sierpnia 2019 r., godz. 18.00

hol CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Wystawę można oglądać do 6 września 2019