Warsztaty dla twórczych dzieci i ich rodziców „Czy jajko musi być okrągłe … ”

12/04/2014

Program:

Godz. 10.00 – 10.45 – Spektakl dla najmłodszych ”Skrzynia Skarbów” Teatru Bez Vat

Godz. 11.00- 13.30 – Pisanki Świata z Xenią Starzyńską – kolorowe warsztaty dla dużych i małych

Godz. 12.00- 13.30 – Popleść każdy może – Wielkanocne warsztaty wikliniarskie dla dorosłych

Godz. 12.00 – 13.30 – „Balonowe inspiracje” – warsztaty balonowe dla dzieci od 5 roku życia

„Skrzynia Skarbów” opowieść o dzieleniu się z innymi…

W Krainie Szubudu wszyscy mieszkańcy byli szczęśliwi i cieszyli się dobrym zdrowiem. Zawdzięczali to temu, że chętnie się ze sobą dzielili. Jednak z powodu intrygi złej czarownicy wszystko się zmieniło. Mieszkańcy krainy zaczęli być skąpi, a przez to źle się czuli i byli nieszczęśliwi. By przywrócić dawną radość w krainie trafiają do niej dwie siostry. Razem z pomocą dzieci sprawią, że mieszkańcy znów chętnie zaczną się dzielić.

W trakcie przedstawienia dzieci wraz z bohaterami dokonują wyboru, czy warto się dzielić czy nie. Poznają różne sytuacje, w których okaże się, że odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest jednoznaczna.

Spektakl dla Dzieci od 2,5 roku życia do 8 lat. Bilet: 8 zł

Bilety dostępne również na stronie bilety24.pl

Pisanki Świata

Nawiązując do starych tradycji spotkań przy zdobieniu jaj w okresie przedwielkanocnym zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztaty pisankowe. Można będzie nie tylko posłuchać opowieści o znaczeniu jaja jako uniwersalnego symbolu wykorzystywanego w różnych miejscach na świecie niezależnie od rodzaju religii, kultury czy czasów, ale przede wszystkim zapoznać się z różnymi technikami jego zdobienia.  Poznamy techniki zdobnicze tradycyjne i współczesne. Będą „pisanki”, „skrobanki”, „malowanki”, specjalna technika zdobienia krepą, ziołami i roślinami, a także inne sposoby przyozdabiania wielkanocnych jaj.

Warsztaty prowadzić  będzie Xenia Starzyńska, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, której pasją jest poznawanie zwyczajów i obrzędów związanych z kulturą tradycyjną. Realizując swą pasję organizuje warsztaty z zakresu tradycyjnych ozdób obrzędowych.

Warsztaty kierowane do dzieci i dorosłych odbędą się 12 kwietnia 2014r. w godz. 11.00-13.30 w CKiBP.

Koszt warsztatów: 50 zł/ 1 os., wstęp rodzinny: 70 zł/2 os., 80 zł/3 os.

Popleść każdy może

Wszystkich ceniących przedmioty z naturalnych materiałów,  zapraszamy na warsztaty wikliniarskie. Podczas  warsztatów, które prowadzić będzie Mariola Wittchen, będzie można wykonać wiklinowe kosze, stroiki i ozdoby do wykorzystania na wielkanocnym stole.

Koszt warsztatu: 30 zł/ os.

Balonowe inspiracje

Kreatywna zabawa z dziećmi ucząca, że nawet ze zwykłych balonów można stworzyć wspaniałą ozdobę również w wielkanocnym okresie.

Warsztat skierowany do dzieci od 5 roku życia.

Koszt: 15 zł od dziecka

Zapisy na warsztaty  w Sekretariacie CKiBP ( pon.- pt. 9.00 – 17.00) oraz pod nr. tel. 61 2500 400

Informujemy,  że warsztaty mogą zostać odwołane przy zebraniu mniej niż 10 osób w grupie warsztatowej.